orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Kierujący samochodem dostawczym marki Citroen Berlingo na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwległy pas ruchu, po czym wpadł do przydrożnego rowu, zaczął koziołkować i uderzając dachem auta w słup energetyczny spadł na ogrodzenie pobliskiej posesji.

Strażacy Komendy Miejskiej PSP w Rybniku w wyniku burz i silnych wiatrów,, które nad ranem 8 lipca br. przeszły nad Rybnikiem i powiatem rybnickim, do dnia 15 lipca 2015 roku odnotowali ponad 500 interwencji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pojazd osobowy marki Mercedes klasy C znajdował się około 10 metrów od linii brzegowej, w pojeździe nie było żadnych osób, a z relacji światków wynikało, iż kierujący przed zatopieniem opuścił pojazd. Pojazd był zatopiony do linii szyb. 

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku przyjęło 26 zgłoszeń związanych z przejściem frontu burzowego w dniu 14 czerwca bieżącego roku.

Działania  zastępów Straży Pożarnej  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania z akumulatora w rozbitym pojeździe, uprzątnięciu miejsca zdarzenia oraz pomocy w załadunku rozbitego samochodu na lawetę pomocy drogowej. 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, iż na strzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia lokomotywy typu 311D-22 z samochodem osobowym marki Peugeot 206. Auto znajdowało się na torach przed lokomotywą, około 100 metrów za przejazdem kolejowym. W samochodzie znajdował się kierowca pojazdu, drzwi auta można otworzyć bez użycia sprzętu hydraulicznego. Zespół Ratownictwa Medycznego był już obecny na miejscu akcji.