Usuwanie Gniazd Os i Szerszeni

osy szerszenie

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Z dniem 29 grudnia 2017r. decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Rybniku powołany został mł. bryg. mgr inż. Wojciech Kruczek, dotychczas pełniący obowiązki komendanta.

Strażacy z Rybnika zachęcają mieszkańców do zainstalowania czujki tlenku węgla. Jak bardzo niebezpieczny może być tlenek węgla mieszkańcy miasta Rybnik i powiatu rybnickiego przekonali się niejednokrotnie. W okresie grzewczym 2016/2017 r. rybniccy strażacy do tego typu zdarzeń wyjeżdżali 50 razy, aż 48 osób zostało poszkodowanych. W obecnym sezonie grzewczym odnotowano już 6 zdarzeń związanych z emisją tlenu węgla, na skutek zaczadzenia 9 osób zostało poszkodowanych.

To najtrudniejszy maraton w Polsce – nietypowym utrudnieniem dla biegaczy jest pełne umundurowanie, wojskowe buty i plecak, którego waga przekracza 10 kg. Nie zniechęca to najtwardszych śmiałków.  Dystans ponad 42 km pokonało w Lublińcu 423 zawodników, wśród nich 33 kobiety.

W dniu 26 listopada 2017 roku w gminie Pawłowice zawitał Runmageddon, ekstremalny cykl biegów przeszkodowych. Na terenie kopalni „Pniówek” odbyła się specjalna edycja tego wydarzenia.