orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

W dniu 4 sierpnia o godzinie 11:00 w sali narad Zespołu Zarządzania Kryzysowego przy Komendzie Miejskiej PSP w Rybniku odbyło się zebranie doraźne Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Rybniku.

31 lipca 2015 roku odbyła się uroczysta zmiana służby, podczas której pożegnano przechodzącego na emeryturę asp. sztab. Sławomira Blachę.

W wyniku uderzenia pioruna, 29 lipca br. doszło do pożaru opuszczonego domu jednorodzinnego przy ul. Rybnickiej w Ochojcu. Do zdarzenia zadysponowano miejscowy zastęp GBA 2,5/16 oraz OSP Golejów z GCBA i SLRt, a z uwagi na obecność osób poszkodowanych dodatkowo Rybnicki Sztab Ratownictwa z ambulansem i motocyklem ratowniczym.

Ochotnicze Straże Pożarne z Bystrej i Rybarzowic zapraszają na II OTWARTE MISTRZOSTWA ŚLĄSKA W KWALIFIKOWANEJ PIERWSZEJ POMOCY STRAŻAKÓW OCHOTNIKÓW, które odbędą się w dniach od 8 do 11 października 2015 roku na terenie powiatu bielskiego, województwo śląskie- baza OSP Bystra.

W związku z ropoczęciem ogólnopolskiej akcji protestacyjnej NSZZ "Solidarność" od dnia 29 czerwca 2015 roku oflagowano budynki oraz pojazdy Państwowej Straży Pożarnej w Polsce.