orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Komenda Miejska PSP w Rybniku informuje, że w siedzibie tutejszej komendy w dniu 13 września br. o godzinie 14:30 odbędzie się odprawa w sprawie zawodów powiatowych organizowanych w dniu 16 września 2017 roku.

Czytaj więcej...

Komenda Miejska PSP w Rybniku informuje, że w Wydziale Operacyjno-Szkoleniowym można odbierać umowy z dotacji KSRG oraz MSWiA.

Czytaj więcej...

Komenda Miejska PSP w Rybniku informuje, że zostały dokonane wpłaty na konto jednostek OSP spoza KSRG ubiegajacych się o dotację w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020".

Czytaj więcej...

Komenda Miejska PSP w Rybniku informuje, że zostały dokonane wpłaty na konto jednostek OSP w KSRG w ramach "Zakresu przedmiotowego dotacji dla jednostek włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego".

Czytaj więcej...

„Zasady podziału środków finansowych przeznaczonych wyłącznie na cele ochrony przeciwpożarowej przekazywanych przez zakłady ubezpieczeniowe z tytułu obowiązkowego ubezpieczenia od ognia dla jednostek ochrony przeciwpożarowej określonych w art. 15 pkt 1-6 i 8 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej”.

Czytaj więcej...

Wzór dokumentu wewnętrznego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku przeznaczonego dla zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych biorących udział w wielu akcjach ratowniczych podczas zdarzeń związanych m.in. z anomaliami pogodowymi, np. udział w wielu akcjach związanych z silnymi wiatrami, burzami, opadami gradu, powodziami itp.

Czytaj więcej...