orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

11 marca 2019 r. o godzinie 12:44 Stanowisko Kierowania KM PSP w Rybniku przyjęło zgłoszenie o wybuchu gazu w budynku mieszkalnym w Bełku przy ul. Głównej.

Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, potwierdzono zgłoszenie i stwierdzono, że uszkodzeniu uległa ściana frontowa i szczytowa, a część pomieszczenia kuchennego na parterze objęta jest pożarem. W wyniku wybuchu poszkodowany został 16 letni chłopiec, który po udzieleniu pomocy przez ZRM został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

Działania zastępów straży pożarnej polegały na polegały na:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia,

- ugaszeniu palącego się pomieszczenia,

- przeszukaniu i sprawdzeniu uszkodzonego budynku.

W trakcie przeszukiwania gruzowiska, strażacy znaleźli i zabezpieczyli 11 kg butlę z gazem propan-butan. Po przybyciu Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej PSP z Jastrzębia Zdroju, ponownie przeszukano pomieszczenia nie stwierdzając obecności osób.

Przybyły na miejsce Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, po dokonaniu oględzin budynku, wydał zakaz jego użytkowania. Pozostałym mieszkańcom zapewniono lokale zastępcze.

Działania zakończono o godzinie 18.00. W akcji ratowniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej (w tym 2 OSP), zespół ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, PINB i policja.