orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

W dniu 11.03.2018 r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Jankowicach odbył turniej strażacki w piłce siatkowej dla chorego Maksia, w którym wzięli udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta Rybnika, powiatu rybnickiego oraz sąsiednich miejscowości.

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach zbierają pieniądze dla syna swojego kolegi, Maksia. Chłopiec przyszedł na świat w 2014 roku jako wcześniak. W chwili narodził, ważył zaledwie 730 gram. Pierwszych pięć miesięcy swojego życia, musiał spędzić w inkubatorze. Choruje na dziecięce porażenie mózgowe i padaczkę, niedowidzi, nie potrafi sam siedzieć czy utrzymać główki.

Strażacy zbierają fundusze na jego leczenie, rehabilitację i sprzęt potrzebny do jego codziennego funkcjonowania.

Imprezie towarzyszyło szereg atrakcji. Pojawił się mobilny punkt Raciborskiego Krwiodawstwa (zebrano 15,3 l krwi) oraz Rybnicki Sztab Ratownictwa, który w swoim punkcie nauczył wszystkich zainteresowanych udzielania pierwszej pomocy.

Żądni wrażeń i poczucia adrenaliny mogli skorzystać z symulatora dachowania. Były też alkogoogle i narkogoogle. Ci, którzy zgłodnieli, mogli natomiast spróbować pysznej strażackiej grochówki. Wśród innych atrakcji znalazło się też szkolenie z zakresu pożarów wewnętrznych. W czasie imprezy było mnóstwo atrakcji takich jak, losy z nagrodami, wystawa motocykli żużlowych, ratowniczych i crossowych, a także pokazy militarne.

Blisko 20 800 zł udało się uzbierać podczas charytatywnego turnieju, z czego 6 600 zł poprzez aukcje na Allegro Charytatywni.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się Świtełko dla Maksia, czyli uruchomienie sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej w samochodach ratowniczo-gaśniczych, przed szkołę przyjechało 41 samochodów.

Zdjęcia: Rafał Putko, Julia Iskra