orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Przed powiadomieniem straży pożarnej pracownicy zakładu próbowali ugasić pożar własnymi siłami.
Działania pięciu zastępów straży pożarnej (z JRG Rybnik, JRG Żory i OSP Czerwionka) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się centrali wentylacyjnej, oddymieniu pomieszczeń, sprawdzeniu miejsca pożaru za pomocą kamery termowizyjnej na obecność ewentualnych zarzewi ognia i rozbiórce poszycia stropu pod oraz nad centralką wentylacyjną.

Kierujący samochodem osobowym marki BMW prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wypadł z drogi i uderzył najpierw w ogrodzenie przydrożnej posesji, po czym zatrzymał się na elewacji domu jednorodzinnego. W samochodzie znajdowała się jedna osoba. Obecny na miejscu lekarz Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon mężczyzny. Z uwagi na czynności dochodzeniowe funkcjonariuszy Policji i Prokuratora odstąpiono od natychmiastowego wydobycia osoby z rozbitego pojazdu.
Działania trzech zastępów z JRG Rybnik polegały na:

Działania pięciu zastępów z JRG Rybnik i JRG Żory polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania z akumulatora w rozbitym pojeździe, pomocy w transporcie poszkodowanych do karetki pogotowia ratunkowego oraz oświetleniu miejsca zdarzenia dla potrzeb dochodzeniowych Policji.

Prawdopodobnie w wyniku zapalenia się sadzy przewodzie kominowym doszło do pożaru domu jednorodzinnego.
Po przyjeździe czterech zastępów z JRG Rybnik i OSP Stodoły (17 strażaków) na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęty jest dach budynku wraz z poddaszem i klatka schodowa wewnątrz budynku.
Zadysponowane na miejsce pogotowie energetyczne odcięło zasilanie w energię elektryczną.

Działania sześciu zastępów straży pożarnej (z JRG Rybnik, ZSP KWK Jankowice, OSP Boguszowice i OSP Jankowice - 24 ratowników) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego do obiektu, ugaszeniu palącej się obudowy chłodni kominowej - wykorzystując również do tego celu drabinę mechaniczną oraz usunięciu nadpalonych elementów.

Po przybyciu trzech zastępów z JRG Rybnik na miejsce zdarzenia stwierdzono, że przyczepa przewożącego konia na kołach zsunięta do rowu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do konia oraz ewakuacji zwierzęcia z przyczepy.

Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jednego z kierujących, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Seat Leon i Renault Megane.
Działania trzech zastępów z JRG Rybnik i OSP Czerwionka ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu z akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych wyciekłych z rozbitych aut.