orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Po przybyciu trzech zastępów z JRG Rybnik na miejsce zdarzenia stwierdzono, że przyczepa przewożącego konia na kołach zsunięta do rowu. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do konia oraz ewakuacji zwierzęcia z przyczepy.

Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jednego z kierujących, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych: Seat Leon i Renault Megane.
Działania trzech zastępów z JRG Rybnik i OSP Czerwionka ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, odcięciu dopływu prądu z akumulatorów oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych wyciekłych z rozbitych aut.


Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego marki Fiat Punto.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu palącej się komory silnika. Ze względu na wysoką temperaturę uszkodzeniu uległa także deska rozdzielcza. Straty wstępnie oszacowano na około trzy tysiące złotych. Akcja straży pożarnej trwała blisko godzinę.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia służb ratowniczych stwierdzono, że samochód osobowy marki Jaguar S-type znajduje się na prawym boku pomiędzy drzewami - poza jezdnią, a w jego wnętrzu jest uwięziony kierowca.
Działania dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rybniku polegały na:

Działania dwóch zastępów z JRG Rybnik polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu za pomocą narzędzi hydraulicznych w celu wydobycia poszkodowanej kobiety, pomocy Zespołom Ratownictwa Medycznego w transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia ratunkowego oraz skontrolowaniu i uprzątnięciu miejsca zdarzenia.

Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa przez kierującego samochodem osobowym marki Citroen C1, doszło do zderzenia tego auta ze słupem telekomunikacyjnym.
Jako pierwsze na miejsce zdarzenia przybyły Zespół Ratownictwa Medycznego i patrol policji oraz dwa zastępy z JRG Knurów - ze względu na wspólny obszar chroniony.

Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus wpadł w poślizg, uderzył w samochód ciężarowy i latarnię, po czym zatrzymał się w pobliskim przystanku - kierowca pozostał w samochodzie.

Działania dwóch zastępów z JRG Rybnik polegały na: