orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży pożarnej stwierdzono, iż na strzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia lokomotywy typu 311D-22 z samochodem osobowym marki Peugeot 206. Auto znajdowało się na torach przed lokomotywą, około 100 metrów za przejazdem kolejowym. W samochodzie znajdował się kierowca pojazdu, drzwi auta można otworzyć bez użycia sprzętu hydraulicznego. Zespół Ratownictwa Medycznego był już obecny na miejscu akcji.

Prawdopodobnie w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej samochodu marki Ford Fokus doszło do pożaru w jego komorze silnika.

Przed przyjazdem na miejsce pożaru zastępu z JRG Rybnik właściciel tego auta podjął nieskuteczną próbę ugaszenia typowymi gaśnicami samochodowymi.

Prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez jednego z kierujących doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów Renault Megane i Nissan Primera. W Nisanie na siedzeniu pasażera znajdowała się kobieta, wszystkie drzwi pojazdu dają się otworzyć, a kierowcy pojazdów opuścili pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych na miejsce wypadku.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia straży pożarnej ustalono, że doszło do czołowego zderzenia ciężarówki DAF z samochodem osobowym marki BMW. Droga w obu kierunkach była zablokowana. W rozbitym samochodzie osobowym znajdował się mężczyzna bez oznak życia, który w chwili przybycia był reanimowany przez obecny na miejscu zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego.   
Działania trzech zastępów z JRG Rybnik polegały na:

Przed powiadomieniem straży pożarnej pracownicy zakładu próbowali ugasić pożar własnymi siłami.
Działania pięciu zastępów straży pożarnej (z JRG Rybnik, JRG Żory i OSP Czerwionka) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu palącej się centrali wentylacyjnej, oddymieniu pomieszczeń, sprawdzeniu miejsca pożaru za pomocą kamery termowizyjnej na obecność ewentualnych zarzewi ognia i rozbiórce poszycia stropu pod oraz nad centralką wentylacyjną.