orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Strażacy z Rybnika zachęcają mieszkańców do zainstalowania czujki tlenku węgla. Jak bardzo niebezpieczny może być tlenek węgla mieszkańcy miasta Rybnik i powiatu rybnickiego przekonali się niejednokrotnie. W okresie grzewczym 2016/2017 r. rybniccy strażacy do tego typu zdarzeń wyjeżdżali 50 razy, aż 48 osób zostało poszkodowanych. W obecnym sezonie grzewczym odnotowano już 6 zdarzeń związanych z emisją tlenu węgla, na skutek zaczadzenia 9 osób zostało poszkodowanych.

To najtrudniejszy maraton w Polsce – nietypowym utrudnieniem dla biegaczy jest pełne umundurowanie, wojskowe buty i plecak, którego waga przekracza 10 kg. Nie zniechęca to najtwardszych śmiałków.  Dystans ponad 42 km pokonało w Lublińcu 423 zawodników, wśród nich 33 kobiety.

W dniu 26 listopada 2017 roku w gminie Pawłowice zawitał Runmageddon, ekstremalny cykl biegów przeszkodowych. Na terenie kopalni „Pniówek” odbyła się specjalna edycja tego wydarzenia.

4 grudnia 2017 roku Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński oraz komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski podczas spotkania w MSWiA wręczyli akty powołania na komendantów powiatowych PSP i ich zastępców powołanym przez komendantów wojewódzkich funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej.