orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Komenda Miejska PSP w Rybniku informuje, że w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej zlokalizowanej na terenie województwa śląskiego doszło do uszkodzenia (pęknięcia ramy podwozia) samochodu GBA 2,5/16 marki Star model 244. W wyniku wykonania badań technicznych pozostałych pojazdów znajdujących się na terenie powiatu w którym doszło do incydnetu wykryto podobną usterkę w dwóch innych pojazdach (pękająca rama w miejscu mocowania zabudowy nadwozia).

Czytaj więcej...

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku przypomina o  przestrzeganiu przez druhów biorących udział w bezpośrednich działaniach ratowniczo-gaśniczych obowiązujących kryteriów:

Czytaj więcej...

W związku z otrzymanym ze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach pismem nr PSI.941.22.2017 z 17 lutego 2017 r. w sprawie wyłudzania wpłat na poczet potwierdzenia wpisu w KRS.

Czytaj więcej...

W celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemu alarmowania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, przypominamy o obowiązkowej rejestracji kart SIM wykorzystywanych w systemach alarmowania jednostek.

Czytaj więcej...

Informujemy, że w związku z koniecznością aktualizacji analizy rocznej jednostek OSP w KSRG prosimy o pobranie i wypełnienie poniższego załącznika.

Czytaj więcej...

W związku z realizacją zadania publicznego „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo-gaśniczych” informujemy, że w § 6 umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego określone zostały obowiązki Zleceniobiorcy dotyczące informowania, że zadanie jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Czytaj więcej...