orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Zgodnie z pismem Komendy Głównej PSP numer BT-I-074/209-1/17 z dnia 19.06.2017 r. Komenda Miejska PSP w Rybniku informuje, że jednostki OSP, które otrzymały dofinansowanie na zakup samochodów pożarniczych ze środków budżetu państwa w ramach zadania: „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego” lub ze środków finansowych pozostających w dyspozycji MSWiA w ramach zadania: „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo – gaśniczych”, powinny przekazywać zbędne pojazdy pożarnicze do innych jednostek OSP na terenie gminy/powiatu wzmacniając potencjał ratowniczy najbliższej okolicy.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...

W związku z planowanym podziałem dotacji dla jednostek OSP nie włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego prosimy o przesłanie zapotrzebowania na rok 2017.

Czytaj więcej...

W piątek, 26 maja br. na rybnickim rynku w asyście pocztu flagowego, ratowników II zmiany służbowej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Rybniku odbędzie się uroczysty Apel z okazji Dnia Strażaka oraz jubileuszu 25-lecia Państwowej Straży Pożarnej - rozpoczęcie godz. 11.00.

Czytaj więcej...

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku informuje, że ćwiczenia z zakresu gaszenia pożarów wewnętrznych dla jednostek OSP wchodzących w skład Kompanii Odwodowej Nr 11 Rybnik  odbędą się w dniach 17 i 18 maja br. według poniższego harmonogramu.

Czytaj więcej...

W związku z planowanym podziałem dotacji dla jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego prosimy o przesłanie zapotrzebowania na rok 2017.

Czytaj więcej...