orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

W dniu 30 września na terenie Ośrodka Rekreacyjno-Sportowego w Kamieniu odbyły się zawody sportowo-pożarnicze dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta Rybnika.

Zawody zostały rozegrane w następujących kategoriach:

- Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze dziewczęta,

- Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze chłopcy,

- grupa C

- grupa A. 

Ćwiczenia dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych odbyły się zgodnie z Regulaminem Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Klasyfikacja:

Młodzieżowy Drużyny Pożarnicze dziewczęta:
1 miejsce – OSP Kłokocin wynik 363 pkt. 
2 miejsce – OSP Gotartowice Harcerze wynik 386 pkt. 
3 miejsce – OSP Gotarowice wynik 532 pkt.

Młodzieżowy Drużyny Pożarnicze chłopcy:
1 miejsce – OSP Wielopole wynik 216 pkt.
2 miejsce – OSP Kłokocin wynik 274 pkt. 
3 miejsce – OSP Popielów wynik 275 pkt. 
4 miejsce – OSP Gotartowice wynik 336 pkt. 
5 miejsce – OSP Stodoły wynik 354 pkt.

Ćwiczenia dla grupy C składały się z biegu sztafetowego z wykorzystaniem toru dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz ćwiczenia bojowego. 

Klasyfikacja:

Zawody Sportowo - Pożarnicze grupa C:
1 miejsce – OSP Wielopole wynik 150 pkt.
2 miejsce – OSP Popielów wynik 185 pkt.

Tegoroczne zawody grupy A rozegrane zostały w dwóch różnych konkurencjach, ćwiczenie bojowe na zasadzie turnieju pucharowego (tzn. przegrywający odpada) oraz ćwiczenie z zakresu ratownictwa medycznego. Poniżej przedstawiono wyniki z poszczególnych kategorii:

Zawody Sportowo-Pożarnicze grupa A ćwiczenie bojowe: 

1 miejsce – OSP Wielopole wynik 37 pkt.
2 miejsce – OSP Kamień wynik 38 pkt.
3 miejsce – OSP Popielów wynik 40 pkt.
4 miejsce – OSP Chwałowice wynik 44 pkt.

Zawody Sportowo-Pożarnicze grupa A ćwiczenie ratownictwo medyczne:
1 miejsce – OSP Kamień wynik 36 pkt.
2 miejsce – OSP Popielów 35 pkt.
3 miejsce – OSP Golejów 34 pkt.
4 miejsce – OSP Orzepowice 33 pkt.
5 miejsce – OSP Chwałowice 31 pkt.
6 miejsce – OSP Kłokocin 27 pkt.
7 miejsce – OSP Ochojec 26 pkt.
8 miejsce – OSP Stodoły 24 pkt.
9 miejsce – OSP Gotartowice 21 pkt.
10 miejsce – OSP Grabownia 18 pkt.
11 miejsce – OSP Boguszowice 14 pkt.
12 miejsce – OSP Chwałęcice 10 pkt.

Zdjęcia: Wacław Troszka / www.rybnik.com.pl

Zdjęcia: Henryk Rojek