orzel maly

 

Zostań strażakiem OSP

Zostan strazakiem osp

Film JRG Rybnik

Film JRG Rybnik

Rekrutacja do szkół

obrazek index

Akcja NIE dla CZADU!

ulotka czad

Kalendarz zmianowy

kalendarz zmianowy rok 2016

Kolizja autobusu z ciągnikiem autostrada A1 - 20 km (18-04-2018 05:26)

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego przyjęło zgłoszenie o zderzeniu autobusu z ciągnikiem przewożącym zwierzęta - brak osób poszkodowanych.

Więcej…

Wypadek samochodu osobowego Rybnik ul. Barbary (16-04-2018 14:55)

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego przyjęło zgłoszenie o wypadku drogowym samochodu osobowego, który uderzył w budynek wielorodzinny.

Więcej…

Pożar składowiska Rybnik ul. Stanisława Drzymały (16-04-2018 10:45)

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego w Rybniku przyjęło zgłoszenie o pożarze składowiska.

Więcej…

Pożar budynku jednorodzinnego Szczejkowice ul. Rybnicka (15-04-2018 12:31)

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego przyjęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym.

Więcej…

"Stop Pożarom Traw" 2018

Już od wielu lat przełom zimy, wiosny oraz przedwiośnie to okresy, w których wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk i nieużytków. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby. Od pokoleń wśród wielu ludzi panuje, bowiem przekonanie, że spalenie trawy spowoduje szybszy i bujniejszy jej odrost, a tym samym przyniesie korzyści ekonomiczne.

Więcej…

Zakończył się kurs podstawowy OSP

W dniu 27 marca 2018 r. w Powiatowym Ośrodku Szkolenia przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku zakończono szkolenie podstawowe dla strażaków ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych miasta Rybnik i powiatu rybnickiego.

Więcej…

Strażacy grali dla Maksia

W dniu 11.03.2018 r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Jankowicach odbył turniej strażacki w piłce siatkowej dla chorego Maksia, w którym wzięli udział strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z miasta Rybnika, powiatu rybnickiego oraz sąsiednich miejscowości.

Więcej…

42 edycja Bieg Piastów

W dniu 3 marca 2018 roku odbył się największy polski bieg narciarski, należący do Światowej Ligi Narciarskich Biegów Długich Worldloppet. Rozgrywany od 1976 roku na pięknych, naturalnych trasach w Górach Izerskich na Dolnym Śląsku, ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie.

Więcej…
   Galeria zdjecie glowne